Ženy C porazily doma lídra

2. liga žen FBK Jičín C - FbK TJ Svitavy 8:6 FBK Jičín C - TJ Jablonné nad Orlicí 3:2

Druhá liga žen se po letech kralování Pohodářek stala velmi dramatickou a vyrovnanou soutěží. Malinko se ostatním v čele utrhly Svitavy a Jablonné, právě tyto celky zamířily na další turnaj do jičínského sportovního areálu. Úvodní duel nabídl neuvěřitelnou zápletku, kterou by v polovině zápasu málokdo čekal. Ženské céčko totiž vedlo nad lídrem tabulky 4:0 a... A ten během neuvěřitelných 90 sekund vyrovnal!!! Prostřední třetina nakonec končila průběžným vedením 5:4 pro domácí, které po pauze rychle navýšila Naty Kuželová na 6:4. Zajímavé situace byly k vidění na obou stranách, skóre se měnilo během minuty následovně: 6:5, 7:5, 7:6. To vše během 69 sekund. Pět minut před koncem pak hostující hráčky trefily tyč, drama kráčelo do finále. Svitavy si koncovku zkomplikovaly vyloučením, avšak FBK Jičín přesilovku hrál spíše na údržbu. Infarktový závěr pro některé přinesla poslední minuta, když hostující hráčka "vyplavala" sama před Terkou Chlumskou, která však svůj výborným zákrokem podržela. Následně trefila Šárka Egrtová tyč opuštěné klece (power-play Svitav), míček na správné místo zatloukla beckhandem "mamina" Káťa Stránská a spustila zaslouženou euforii celého týmu.

Druhé utkání v jičínském sportovním areálu již tak bohaté na branky ani šance nebylo, Jablonné kladlo tuhý odpor, ale domácí tvrz zůstala nepokořena a ženy C tak zapsaly plný počet bodů. Poskočily v tabulce na páté místo. Soutěž pomalinku končí svou první polovinu a odvetné zápasy slibují parádní zápletku v boji o mistra regionu!