9_1640590175.jpg
346_20231221_135556.jpg

Ženy A nadělovaly, muži A prohráli, co další?

Další víkend plný florbalu, proběhl speciální trénink brankářů a také předvánoční tréninky s rodiči

Týden před Vánoci opět bojovala spousta družstev na různých místech regionu HK+Pardubice. Samostatný report z domácího trunaje stržů A jste jistě četli, jejich kamarádi pod označením starší žáci B bojovali v Hostinném v rámci šestého koše. Body s Třebovou byly velmi blízko, závěr však patřil soupeři, který nakonec vyhrál 5:4. S domácím týmem to pak byl rozdíl třídy, naštěstí se v závěru podařilo odvrátit dvojitého "tenisového" kanára (prohra 1:12). Nedařilo se ani dorostu A, který v 1. lize po prohrách s Vinohrady 2:4 a Českou Lípou 8:15 padá do třetího koše. Mužské áčko zavítalo na divizní palubovku do Dvora a vystřihlo výkonem parádní první třetinu! Bohužel produktivita (proměňování šancí) opět špatná, domácí skrytou střelou v přesilovce v 19. minutě snížili na 1:2 a následně borci FBK ještě 2x netrefili prázdnou kasu... Na ložené šance toto dějství tak 9:3 pro Jičín. Návrat z kabin chvilku módu předchozí periody, naši borci pohrdli další tutovkou a Dvůr Králové trestal - 2:2. Následovalo spektakulární vyloučení za hru v šesti (hosté však hráli dokonce jen ve čtyřech), za chvilku to byla přesilovka 5 na 3... Jičínští s Honzou Krausem v brancem tento part sehráli skvěle, smolná (šťastná) branka na konci vyloučení posadila domácí na koně. Vlastně od té chvíle se nehrál florbal a chování některých jedinců v zeleném i modrém dresu nemělo se sportem nic společného. Prohra 2:7 posunula Finance Novák FBK Jičín nebezpečně blízko sestupové pozici, na druhou stranu jen 4 body chybí k postupu do play-up. Soutěž je nesmírně vyrovnaná. Ve stejný den hrálo i mužské béčko, které statečně vzdorovalo v oslabené sestavě lídru soutěže Náchodu (porážka 5:7). Na druhý mač přijeli pomoc "kluci z áčka", proti Trutnovu byl však stav dlouho vyrovnaný (6:6 po dvou třetinách) i přes místy obrovskou převahu celku z města pohádky. Nakonec zaslouženou výhru 10:6 podpořil 4 góly junior Vítek Černý a jel pak s některými spoluhráči směr Dvůr Králové. 

Ve druhé lize máme dvojí zastoupení. Obhájkyně loňského titulu (minulý rok pod označením ženy C) se po rozpačitém rozjezdu do sezóny chytly s návratem na hřiště Naty Kuželové. Polité živou vodou jakoby najednou bylo i její florbalové dvojče Adéla Kmošková. Holky rozstřílely Hagu B 6:0 a Dvůr 9:2 (Kmóša 4+4 v tomto mači!!!) a šest budů tým vystřelilo zpět do hry o medaile. Béčko, Pohodářky, lepily sestavu jak to šlo (vlastně nejen ony, s velkou absencí, někde až obrovskou, se potýkaly všechny týmy Jičína v uplynulém víkendu), IBK Hradec B ještě daly 5:2, na Dvůr už to ale nestačilo (5:6), přesto po první porážce v sezóně drží "mamky" první flek.  

Mimo soutěžní duely probíhají v týdnu také předvánoční tréninky ve všech týmech, cukroví, vánoční koledy, účast rodičů, atmosféra je úžasná. Proběhl také speciální brankářský trénink, který jsme medializovali na sociálních sítích, ještě jednou moc děkujeme Milanu Peterkovi!

Děkujeme všem členům FBK za reprezentaci (trenérům, rozhodčím, hráčům), pořadatelům, rodičům a divákům za podporu! A pro nadšence typu Alby Veselý, Vláďa Kupec, Páťa Nezkusil atd.... Prosím nechte nás trenéry pár dní odpočinout, víme, že byste klidne trénovali 24.12. od 18.00 :o))))