Výsledkový servis našich týmů

Soutěže v roce 2023 nabraly rychlý spád, našich dvacet týmů reprezentuje město Jičín každý víkend. Zápasu v extralize žen se budeme věnovat v samostatném příspěvku.

Regionální liga - Mužské áčko na zlepšené výkony z konce roku dokázalo navázat, přivezlo opět 6 bodů! Nejprve jednoznačně přejeli zálohu Vysokého Mýta a následně suverénním výkonem v souboji o druhý flek nedali šanci SPV. Výborně chytající Petr Líbal přišel o čisté konto až tři minuty před koncem. V závěru duelu jsme nedostali branku ani v málo vídané přesilovce 6 na 3 (celé 2 minuty)!!! Střelcem dne se stal Tomáš Houška s pěti góly. Fanda Novák pak čtyřmi kousky poskočil na druhé místo kanonýrské tabulky celé soutěže!

Finance Novák FBK Jičín - FTC Vysoké Mýto B 8:1, SPV Pardubice 4:1

Královéhradecká liga - Béčko vyrazilo do Náchoda a proti lepším domácím (lídr tabulky) nemělo šanci. Chuť si kluci spravili v následujícím mači, nastříleli devět gólů a přes herní výpadek ve druhém dějství si došli pro zaslouženou výhru. Opět obměněná sestava viděla premiérové branky za Jičín od Lukáše Kotuly a také návrat po delším herním výpadku (ze zdravotních důvodů) Macka Jeřábka, stabilní opory áčka.

Finance Novák FBK Jičín B - Florbal Náchod C 1:7, FBC Dobruška B 9:4

3. liga juniorů - V plné palbě si kluci nejprve pohráli se Skalicí, poměr střel 8:46 nepotřebuje komentář. Suverénní výhrou se připravili na duel lídrů tabulky, hradecké béčko chtělo Jičín připravit o neporazitelnost. V pěkném utkání herním projevem byl HK o kousek lepší, kluci však bojovali jako lvi a někteří prokazovali skvělou individuální kvalitu. Nakonec rozhodli přesilové hry, když FBK nevyužilo ani jednu z celkového počtu pěti, soupeř jedinou početní výhodu naopak využil a zaslouženě zvítězil.

Finance Novák FBK Jičín - Hvězdy Česká Skalice 16:2, FbC Hradec Králové B 5:7

3. liga dorostenců - Další zájezd na menší hořické hřiště a v něm nejprve "dobývání" vyztuženého bloku Rtyně. Kluci hráli trpělivě, nenechali se rozhodit úspěšnými brejky protivníka, ani odskoku ve skóre. V 31. minutě hned 3x skórovali, více jak na remízu to nestačilo. Výhru si však jednoznačně Jičín zasloužil (na zásluhy se samozřejmě v tabulce ale nehraje). Druhý .... jak to nejlépe nazvat... tým, poslední bezbodový Sion, nastoupil na popraviště, po prvním dějství v poměru 10:0 se po domluvě hrál hrubý čas. Statistickou kuriozitou je konečný výsledek, který přesně okopíroval první vzájemný duel!

Finance Novák FBK Jičín - Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:5, FBC Sion 26:2