Výsledkový servis 7. - 8. 10.

1. liga dorostenců - 2. koš Finance Novák FBK Jičín - ORKA Horní Počernice 3:4, FBC Česká Lípa 8:4, Divize mužů Finance Novák FBK Jičín - TJ Sokol Dvůr Králové n/L 3:6, 2. liga juniorů Finance Novák FBK Jičín - FBC Letohrad 6:11, IBK Holice 9:4

Historická premiéra 1. ligy dorostu se povedla pořadatelsky na jedničku podtrženou. Děkujeme všem, kdo podal pomocnou ruku k organizaci. A co se dělo na hřišti? Domácí v prvním dějství proti Orce hráli v křeči, nervózně, jen díky skvělému Kryštofu Hrbkovi v brance byl stav 0:1. Po pauze kluci srovnali hru i skóre, poslední třetina slibovala velké drama. Hosté se utrhli do vedení 2:3, jenže výborně hrající Matyáš Matušů vyrovnal. Fantastické publikum hnalo FBK za výhrou za 3 body, gól visel ve vzduchu. 34 sekund přes koncem však 2 zbytečné individuální chyby za sebou nabídly soupeři šanci - ten ji využil. Jičín se nevzdal a v poslední “desetisekundovce” měl dvě obrovské šance vyrovnat a poslat tak duel do prodloužení. Bohužel nepovedlo se, výhra putuje do Prahy. Druhý duel s velmi oslabenou Českou Lípou byl o neproměňování šancí Finance Novák FBK Jičín, konečné skóre bylo k soupeři milosrdné. Jičínští borci tak na následujícím turnaji (opět doma) budou reálně bojovat o postup do nejvyššího koše!

Po dorosteneckém turnaji nastoupili k pátému kolu divize muži, kteří cítili šanci na 3 body. Domácí však jakoby prospali 2 třetiny (což výstižně shrnula v pozápasovém komentáři trenérka FBK Jičín Gabriela Žůrková), soupeř se utrhl do vedení 1:4. I přes zlepšený výkon v posledním dějství to na body tentokrát nestačilo. Tabulka je nesmírně vyrovnaná, našlapaná, Jičín drží páté místo. Nyní čeká tým výjezd na palubovku Floorball Club FALCON, držíme pěsti!

Sezónu odstartovali junioři, kteří při souběhu dorostenecké ligy doslova lepili sestavu. Sympatickým výkonem potrápili Letohrad, s IBK Holice jen těsně nedosáhli na 10 gólů, přesto zasloužená výhra. Děkujeme FBC Lomnice n/P za spolupráci, především šéfovi klubu Martinovi Matušů!