Strži černí do play-off o mistrovství ČR!

Report trenéra Honzy Chalupy: Starší žáci černí – 2. místo v TOP koši aneb historie se opakuje

K poslednímu kolu ligy starších žáků jsme se opět vydali do Hradce – Kuklen, kde tentokrát hostil první koš Hradec A. Kluci dorazili v plném počtu!, a tak si trenéři mohli dovolit postavit plné dvě pětky a nedělat kompromisy v sestavě a jednotlivých postech.

FbC Hradec Králové – Finance Novák FBK Jičín 3:2

Hned na úvod turnaje nastoupili proti největšímu favoritovi – Hradci, kterém šlo v tomto turnaji o první místo v celkové tabulce a přímý postup na MČR. Hra probíhala ve velmi vysokém tempu a týmy předváděly krásný florbal. Skóre utkání otevřel nejlepší hráč HK – Přemek Hanzlík přesnou střelou do horního rohu branky. Za necelou minutu se povedlo vyrovnat Míšovi Kopeckému a druhá půle začala za nerozhodného stavu. Na 2:1 pro Jičín skóroval Vláďa Kupec, aby vzápětí vyrovnal opět Přéma, který dosáhl na třetí gól o 3 minuty později. Borci z Jičína i přes velkou snahu a hru bez brankáře již bohužel srovnat nedokázali, nicméně za výkon si vyslechli pochvalu nejen od trenéru Jičína, ale i Hradce a zápas se velmi líbil i přítomným fanouškům.

Sokoli Pardubice – Finance Novák FBK Jičín 2:5

Po krátkém odpočinku se kluci postavili dalšímu TOP celku – Pardubicím, kterým měli co vracet z minulého turnaje. Po taktické přípravě se kluci soustředili na plnění zadaných úkolů, a tak se i přes intenzivní a rychlou hru měnilo skóre až v sedmé minutě, kdy se Pardubice prosadily tečí před Štěpánem – 1:0. Obdržená branka naše kluky nezlomila a odměnou bylo vyrovnání Vládi. Druhá půlka zápasu slibovala zajímavou podívanou, po drobném nedorozumění v obraně padla branka Pardubic, následovala střela z první kapitána Kopeckého - 2:2 a překlopení skóre na stranu Jičína obstaral krásnou backhandovou tečí pod víko Kuba. Bylo jasné, že Pardubice budou chtít vyrovnat (přímý souboj s HK o přímý postup na MČR) a velkou šanci dostali díky velmi přísnému vyloučení Vládi, nicméně kluci předvedli skvělou obranu, a tak musely Pardubice do šesti, tento odvážný tah potrestal vzápětí Kuba svou druhou brankou téměř přes celé hřiště a po 12 sekundách dostali další ránu z hole Vládi, který neskutečně vymetl horní roh brány. Mise splněna a kluci si užili krásný pocit „pomsty“ za minulý turnaj.

Finance Novák FBK Jičín – FBC Skuteč 6:3

Již tradiční soupeř – Skuteč (bude i prvním soupeřem v kvalifikaci o postup na MČR) prověřil naše kluky ve třetím zápase. V páté minutě přiběhl ze střídačky Tomáš Posolda a svou dělovkou nedal brankáři Skutče šanci. Abychom dostáli oběma předchozím utkáním, nepohlídali jsme si dostatečně rychlý break soupeře a první půle skončila opět nerozhodně. V druhé půli prokázal přesnou mušku Míša, aby v následné přesilovce Skutče ukázal, že Jičín umí skórovat i v oslabení – 3:1. Bohužel i v tomto zápase nás Skuteč „uspala“ a dokázala vyrovnat. Odpověď byla rychlá – již po 17 sekundách Jičín opět vedl po dalších dvou trefách (T. Posolda a M. Kopecký) jsme urvali vítězství na svou stranu.

Finance Novák FBK Jičín – Florbal Litomyšl 3:1

V posledním zápase tohoto turnaje kluci nastoupili proti Litomyšli, která přijela pouze s šesti hráči a brankářem. Podle toho také celé utkání vypadalo – urputné dobývání obranného bloku naštěstí skončilo vítězstvím Jičína a celkovým druhým místem.

Jako trenéři bychom rádi poděkovali klukům tak výkon, nasazení a celkové chování celého týmu. Minimálně za mě jsem si každý výjezd a turnaj užíval, sice mi přibylo několik dalších šedin, ale stálo to za to. Nezbývá než popřát hodně úspěchů v kvalifikaci, postup na mistrovství České republika a hodně štěstí, úspěchů a zábavy příští rok ve starší kategorii dorostenců.