Strži černí 2. místo v TOP koši!

Liga starších žáků - 1. koš Parádní report od trenéra Honzy Chalupy:

Po posledním výletu do Hořic a suverénním postupu do 1. koše se kluci vydali do Hradce. I tentokrát se bohužel nesplnil cíl trenérů a do kompletní sestavy a dvou pětek nám chyběl nemocný Kuba Chalupa. Kluci tím pádem museli makat v devíti, naštěstí jim to jejich kondice umožňuje a jsou schopni konkurovat i mnohem početnějším celkům.

FBC Skuteč – Finance Novák FBK Jičín 4:6

Turnaj naši borci začali proti Skutči – v první půli jednoznačně tvořili hru a díky trefám Michala (2x) Vládi a vedli 3:1. Druhá půle byla ze strany Jičína slabší, soupeř toho dokázal využít a srovnat na 3:3. Ke konci druhé půle šel dokonce díky proměněnému trestnému střílení do vedení. Radovat se však mohl jen cca 30 sekund, protože vyrovnání z dalšího trestného střílení zařídil chladnokrevně Míša Kopecký. Zápas tak rozhodl krásným oběhnutím brány a zasunutím vedle gólmana Vojta Linhart, když poté v jasné šanci při soupeřově hře bez brankáře faulovali Tomáše Posoldu rozhodčí nařídili již čtvrté trestné střílení! Tomáš je freestylově proměnil a určil konečné skóre tohoto utkání.

Finance Novák FBK Jičín – FbC Hradec Králové 4:2

Druhý zápas s jedním ze dvou nejlepších týmů ligy starších žáků – Hradcem byl ukázkou velmi pěkného florbalu, kluci na radu trenéru zkusili proti Hradci neobvyklou věc – pressing a taktika se vyplatila. První gól vstřelil Fanda Novotný další branku přidal šuter Tomáš Posolda a když v přesilovce navýšil skóre Vláďa na 3:0 vypadalo to velmi dobře. Nicméně proti stál Hradec A, ještě do přestávky se mu povedlo snížit a v druhé polovině se dotáhl na rozdíl jednoho gólu. Další drama ale nedopustil kapitán, který přidal čtvrtý gól do prázdné brány a jičín si připsal cenný skalp těžkého soupeře.

Sokoli Pardubice – Finance Novák FBK Jičín 4:1

Dalším velkým soupeřem byl východočeský klub z města perníku. Během první půle jsme soupeři nabídli přesilovou hru, ve které však velmi nebezpečně zahrozil Vláďa Kupec a pouze neskutečný zákrok brankáře Pardubic zabránil změně skóre. Bohužel 45 sekund před koncem poločasu se Pardubice prosadili ze standardní situace a ujaly se vedení. Během druhé půle soupeř přidal další 3 branky a i přes drobnou korekci Tomáše Posoldy vyhrál celý zápas včetně celého koše.

Finance Novák FBK Jičín - FbC Hradec Králové B 11:0

I na tomto turnaji byl náš poslední soupeř Hradec B, který s námi, jakožto pořadatel, postoupil do 1. koše, a i zde byl průběh jednoznačný a náš tým utkání dominoval. Štěpán Vích dokázal vychytat čisté konto a pro kluky tento výsledek znamenal druhé místo.

Rádi bychom poděkovali hráčům za nasazení, Péťovi Ch. za skvělou roli kustoda a „malou“ kompenzaci v chybějícím členovi Chalupovic rodiny a všem rodičům a zároveň fanouškům za podporu.