Strži černí - 2. místo!

Liga starších žáků - 1. koš

Finance Novák FBK Jičín - SOKOLI Pardubice 3:3, Florbal Primátor Náchod 2:2, FbK Orlicko-Třebovsko 4:2, FBC Hradec Králové 1:2

Talentované mládí, které nás výsledky baví od začátku sezóny, v minulém kole senzačně (avšak zaslouženě) ovládlo nejvyšší level ligy starších žáků. V pokračování 1. koše nastoupil tým v pozměněné sestavě, pro zranění chyběli Hynek Táborský a Ondra Valenta, na druhou stranu se k mančaftu přidal lídr loňské sezóny Vojta Linhart, premiéru v klučičí kategorii zkusila talentovaná Eliška Zápotocká.

V prvním duelu proti Sokolům to bylo jako na houpačce. Úvodní gól Toma Posoldy, po pěkné a chladnokrevné přihrávce Fandy Novotného - následovalo okamžité vyrovnání. Pak parádní víko Vládi Kupce po nástupu do druhého dějství (hraje se 2x11 minut čistého času) a zápas vypadal nadějněji pro jičínské žáky. Slepené (a zbytečné) góly v 16. minutě daly křídla soupeři, Kuba Chalupa však zabojoval a předložil vyrovnání Posolďákovi. Tato dvojice si role prohodila v utkání s Náchodem a dostala tak kamarády do vedení. Do poločasu protivník srovnal a jelo se nanovo. "Chalda" ukázal bojovnost a přesnou mušku - 2:1, avšak vedení vydrželo pouze 69 sekund. Konečný stav 2:2 bral Finance Novák FBK Jičín jako ztrátu. Třetí pokračování dne se stalo pro naše kluky vítězným, proti "ótéčku" si hodně věřili. Soupeře opět přestříleli (20:6), hattrick si připsal kapitán Michal Kopecký. Na závěr čekal suverén třetího pokračování FbC Hradec i s naší odchovankyní Valčou Veverkou v sestavě. A ta nám dokonce vstřelila úvodní branku! Po vyrovnání Vládi Kupce to vypadalo na remízu, kterou však soupeř odmítl suverénně proměněným trestným střílením. I prohra o jednu branku stačila k udržení krásného 2. místa na nejvyšší úrovni a zapsání příjemných 30 bodů do kvalifikace o MČR! Jen tak dál, MAKÁME VÍC A VÍC!!!