9_1640590175.jpg
281_20230418_083149.jpg

Starší žáci ve finále prohráli

Kvalifikace o postup na MČR Finance Novák FBK Jičín - FBC Skuteč 8:4 SOKOLI Pardubice - Finance Novák FBK Jičín 7:2

Parádní sezóna pro starší žáky černé vyvrcholila ziskem bronzu v lize HK+Pardubice (v konkurenci 31 týmů), tím byl zajištěn postup do kvalifkace o postup na mistrovství ČR. V semifinálovém souboji se kluci utkali s nevyzpytatelným protivníkem ze Skutče. Zápas hraný 3x12 minut (v sezóně hráno 2x10) začal pro naše barvy neskutečně. Bum, bum, bum, bum neboli Kupec, Kopecký, Kupec, Linhart jako přesní střelci a bylo z toho vedení 4:0! Soupeř se však nevzdával, byl k vidění pěkný, dynamický florbal. Jičín byl však lepší, zapsal zaslouženou výhru 8:4 a postup do finále. Kaňkou zápasu bylo nesportovní (velice zbytečné) gesto kapitána Michala Kopeckého, který to následně od trenérů pěkně schytal....

Finálový boj proti Pardubicím začal v obrovském tempu od první sekundy. Na hřišti i v hledišti. Vladimír Kupec po skvělé individuální akci trefil tyčku, SOKOLI z protiútoku vstřelili gól. Následně brankovou kontrukci orazítkoval již zmíněný kapitán FBK, hádáte správně, další brejk a 2:0 pro domácí celek. Ten se povedeným úvodem dostal do neskutečného laufum a ještě před první sirénou odkočil již na tříbrankový rozdíl. Ač se to zdálo nemožné, ve druhé třetině týmy ještě přidaly ve všech herních činnostech a byl k vidění TOP florbal! Divák nevěřil, že jde "pouze" o kategorii starších žáků. I přes vyrovnaný průběh tohoto dějství se hostům snížit nepodařilo, naopak Pardubičtí střelci ukázali větší kumšt v zakončení a šli již do rozhodujícího trháku na 5:0. Poslední perioda již byla o morálu, hráčům docházely síly, ale rvali se o výsledek několikrát i v šesti lidech bez brankáře. Konečná porážka 7:2 pro Finance Novák FBK Jičín byla krutá, nicméně SOKOLI byli lepší a postup si zasloužili. Pro jičínské strže samozřejmě florbalová cesta nekončí, naopak, již v dalším ročníku se mohou těšit na výzvu v dorostenecké extralize! 

Děkujeme hráčům a trenérům za skvělou celosezónní reprezentaci klubu, všem dalším za pomoc s pořadatelstvím, dopravou a fanděním!