Starší žáci černí - návrat do 1. koše

Liga starších žáků - 2. koš Finance Novák FBK Jičín - Florbal Primátor Náchod 6:0, FbŠ Všestary 4:3, Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:0, FbC Hradec Králové B 13:1

Očima trenéra Jana Chalupy:

Po delší pauze způsobené Vánočními svátky a také účastí na Gothia Cupu ve Švédsku se nám představili starší žáci černí přímo na domácí palubovce, kde hostili 2. koš.

Trenéři vyhlásili jediný cíl - návrat do elitního koše této soutěže a po dlouhé době kompletní tým výzvu přijal.

Jako první soupeř se našim postavil Náchod, pro FBK Jičín nepříjemný tým, se kterým jsme doposud měli v sezóně zápornou bilanci (1x prohra a 2x remíza). Mladé naděje se ale na minulost nedívaly a soupeře přejely jednoznačným výsledkem 6:0. Parádní výkon ocenila slušně zaplněná hala velmi bouřlivým aplausem v závěru duelu (statistická zajímavost, všechny 4 duely s Náchodem jsme hráli vždy na úvod turnaje - pozn. red.).

Pro druhé utkání připadl našemu týmu celek Všestar. Tento celek se postupem celého ročníku prokousal z 6. koše a byl jediným doposud neporaženým mančaftem Ligy starších žáků. Utkání bylo velmi vyrovnané a již od prvních minut bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti, a drobné chyby. Jičín se v osmé minutě ujal vedení krásnou střelou M. Kopeckého, aby se skóre za necelé dvě minuty vyrovnalo, Všestary využily standardní situaci - 1:1. Další změny probíhaly až v druhé polovině utkání jako přes kopírák – Jičín ve vedení a Všestary srovnávají z další standardky. O chvíli později dovršuje hattrick kapitán Michal "Kopča" Kopecký! Soupeř však rychle vyrovnávají po drobném zaškobrtnutí jičínského týmu. V posledních minutách se bojovalo o každý centimetr hřiště. Domácí chtěli urvat všechny body a snaha se mu vyplatila. Soupeř fauloval ve vyložené šanci a rozhodčí nařídili trestné střílení. Pevné nervy prokázal kápo Michal a svým čtvrtým gólem určil zaslouženou výhru Jičína 4:3. Zápasu opět tleskala celá hala (včetně fanoušků protivníka), kluci na sebe mohli být právem pyšní.

Zbývající dvě utkáni s Rtyní a Hradeckým béčkem si hráči pohlídali a po jednoznačných výhrách (5:0 a 13:1) vyhráli suverénně 2. koš a můžou se opět těšit na boje s elitou!

Za realizační tým bych velmi rád poděkoval divákům za skvělou podporů kluků, rodičům za úžasné zásobování, časoměřičům Tondovi Zikmundovi a Matyášovi Filipovi za celý dlouhý den na hale a v neposlední řadě i skvělému zapisovateli Patriku Ponikelskému!!!