Starší žáci A ovládli třetí koš

Liga starších žáků - 3. koš

V době blížících se svátků se nám florbalová sezóna nezastavila, a tak jsme se po 14 dnech opět sešli v Jičíně na dalších zápasech starších žáků.

V tomto turnaji byl soupeřem domácích tým z Jaroměře. Vývoj skóre v první části neodpovídal úplně přesně dění na hřišti – i přes větší tlak domácího celku svítilo v šesté minutě na světelné tabuli nepříznivé skóre 0:2 pro Jaroměř. Do konce třetiny se však podařilo domácím přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Druhá třetina nebyla ze strany domácího celku ideální, a i přes vyrovnávací branku byli hosté aktivnější, domácí mohlo v této části hodně mrzet neproměňování vyložených šancí. V poslední části se domácí celek dostal do vedení (po skvělé akci a fantastickém zakončení kapitána Vládi Kupce, kdy v plném sprintu předvedl “zorotrik” - pozn.red.) a po úpravě sestavy dokonce dvougólového, avšak soupeř dokázal utkání zdramatizovat a 1:10 před koncem utkání snížil na rozdíl 1 gólu, avšak vyrovnat se mu nepodařilo. První vítězství tohoto dne.

Druhým soupeřem domácích borců byl tým Holic. I v tomto turnaji dostal v druhém utkání šanci druhý brankář a šlo se na věc. Již po 42 sekundách jsme vstřelili první gól a na konci první třetiny to bylo již 4:0 (opět se prosadili oba mladší žáci) - Holice nevystřelili ani jednu střelu na domácí bránu. Tato třetina určila ráz utkání a v následujících částech se hrálo o celkové skóre zápasu a zda Viktor dokáže udržet čisté konto. Udržel a výsledek utkání 8:0 (T. Matouš 4+1) znamenal druhou výhru tohoto dne.

Rádi bychom poděkovali všem hráčům, soupeřům, rozhodčím a divákům za podporu. Všem kamarádům a hráčům jiných kategorií FBK Jičín za pomoc.

Přejeme pěkné svátky, bohatého Ježíška a po Novém roce se těšíme na Vaši podporu. MAKEJTE DÁL.