Starší žáci A - 2 výhry!

Liga starších žáků - 2. koš

Po vybojování postupu do 2. výkonnostního koše, se vydali naši borci do Vysokého Mýta. Rozlosování bylo skvělé, a tak i relativně daleká cesta začala v rozumném čase a v 9 hodin vyrazila výprava z autobusového nádraží (ještě jednou díky všem rodičům, za ochotu a pomoc s dopravou).

Prvním soupeřem tohoto hracího dne byl tým z Poličky. Předcházející měření sil skončilo relativně jasnou výhrou Poličky 6:3 (soupeř nás přehrával zejména kombinací) a tak jsme byli zvědavi, jestli jsme se poučili a dokážeme zahrát vyrovnané utkání. Průběh utkání byl ale zcela rozdílný proti prvnímu mači a o výsledku nebylo pochyb. I přes drobné zdramatizování během prvních 3 minut 2. třetiny jsme drželi zápas pevně v rukou a soupeře jsme k ničemu nepustili. Výsledek 9:3 a hezké rozdělení gólů mezi více hráčů potěšil nejen kluky, ale i trenéra

?

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili k druhému utkání proti Trutnovu. S tímto soupeřem jsme se utkali na začátku sezóny v Pardubicích a utkání dominoval V. Kupec. Již z předzápasové rozmluvy mezi hráči jsme věděli, že z něj mají respekt a budou si ho všímat podstatně více. Kluci se do zápasu dostávali trošku déle, ale i přes inkasovaný první gól jsme postupně převzali iniciativu. Soupeř, jehož největší útočná hvězda (#97 Jákl) v průběhu upadal fyzicky, byl schopen hrozit pouze z nahození. Kluci si vedení udrželi a dokráčeli k druhému vítezství (Tobík Kvapil (3+2)).

Zisk 6 bodů znamená záchranu v 2. koši a během příštího turnaje se pravděpodobně popereme s Náchodem o postup do 1. koše.

Na závěr bych chtěl všem klukům moc poděkovat za jejich přístup a snahu, plnili pokyny a makali jako tým. Díky patří taky rodičům za podporu a pomoc.