9_1640590175.jpg
8_1628167700.png
383_20240425_115924.jpg

Pohodářky stříbrné!!!

2. liga žen - pohled kapitánky Katky Rozsypalové

Byl rok 2015, kdy se pomalinku vytváří tým maminek FBK Jičín Pohoda Team B (bývalých hráček jičínského florbalu). Některá děvčata na mateřské dovolené, některá po mateřské dovolené a některá teprve plánující přírůstky do rodiny. V sezóně 2015/2016 přihlašuje Katka Rozsypalová soutěž 2.ligu žen, kdy věková hranice většiny z týmu těchto maminek přesahuje lehce přes třicet let. Nikdo v tuto chvíli netuší, že se vlastně dává dohromady tým zkušených hráček, který bude v této druhé lize delší dobu nepřekonatelný.
V září roku 2015 se vstupuje do první sezóny 2015/2016 a je to neuvěřitelné, tyto maminky válcují o deset let mladší soupeřky a berou první titul, na prvním místě v kanadském bodování se umisťuje kapitánka Katka Rozsypalová.
Další sezóny jsou jako přes kopírák, Pohodářkám neubývají síly, ba naopak, soupeřkám se sice věkově vzdalují, ale na hřišti to není znát. Děvčata neznají téměř jiné umístění než to nejvyšší. Celkem dosahují čtyřech po sobě jdoucích titulů a kdyby nepřišlo covidové období, kdy už zbýval jeden turnaj do konce sezóny 2019/2020, bylo by titulů pět.Následuje rok covidová pauza, kdy v celém světě je přísný zákaz hromadného sportování, haly jsou zavřené a všichni čekají, co bude dál. Vše se nakonec uklidňuje a český florbal rozjíždí po delší pauze nové soutěže. Děvčata uvažují zda pokračovat ještě dál, přibližují se už k věkové hranici čtyřiceti let a rozdíl od některých soupeřek dosahuje už vysoké hranice dvaceti let.Ale mamky jsou jako lokomotiva, šlapou dál, pro páté zlato si nakonec docházejí v sezóně 2021/2022.Bohužel následný již sedmý herní rok končí nešťastným pátým místem, kdy přišla mnohá opakující se zranění a všichni očekávají, že pro Pohodářky to byla sezóna poslední.
Kdo si to myslel, tak se hodně spletl, osmá sezóna, stříbrné druhé místo a Pohodářky pod vedením nesmrtelného Josky Paříka opět slaví.A jak to bude dál .......????? Holky a Josko, moc vám děkujeme za ukázkovou reprezentaci našeho klubu, kéž by takových hráček a hráčů bylo více. Je vidět, že máte všichni florbalová srdíčka, a proto také stále dosahujete tak úžasných výsledků. Zasloužili by jste si významná ocenění, ale ty jsou pro vás zbytečná. Láska ke sportu jako je florbal a skvělá parta, která to spolu táhne už téměř 20 let je nadevše.Děkujeme a věříme, že ten šestý titul ještě zmáknete, vaše FBK:-)