Mužské béčko doma na 100%

Královéhradecká liga mužů FBC Trutnov (DTJ) B - Finance Novák FBK Jičín B 2:6 Finance Novák FBK Jičín B - Sokol Chlumec nad Cidlinou 9:3

Domácí turnaj odehrála mužská "záloha". Do poslední chvíle se řešila sestava z důvodů velké marodky plus souběžně hraných zápasů áčka. Nakonec velmi zajímavě vypadající sestava vlétla do duelu s Trutnovem s velko energií, v čase 4:44 byl stav 4:0 pro Jičín. Domácí následně několik vyložených šancí nedali, hosté se herně dostali do zápasu a byl k vidění důrazný florbal s pěknými akcemi na obou stranách hřiště. Zaslouženou výhru brali jičínští hráči a začali se chystat na Chlumec. Stejně jako s Trutnovem se skóre měnilo již v první minutě, branka to však byla na dlouhou dobu poslední. FBK se nemohlo dostat pořádně do hry, chyběla lehkost, hostující hráči byli několikrát blízko k vyrovnání. Na konci první třetiny však geniální pas Patrika Sytného proměnil Vladimír Brendl, měl tak dodat spoluhráčům více klidu do dalšího průběhu. V prostřední části hry zvýšil vedení " z florbalového důchodu" povolaný Vojta Plašil na 3:0, stále však Jičín hrák jakoby v křeči. Tu ještě prohloubila rychlá korekce soupeře na 3:2, třetí dějství slibovalo drama. Pro tento duel kouč "NeustáleHecující" Matěj Kraušner udělal korekce v sestavě, tým se konečně probudil (nebo došly Chlumci síly?), o vítězi nebylo rázem pochyb. Premiérový start v mužské kategorii ozdobil 2 góly Jiří Janatka, stejně tak se 2x trefil další junior Marek Badzo. Šest bodů před posledním turnaje znamená - velmi příjemnou třetí příčku, která znamená postup do play-up!

Jičínský tunraj by se neobešel bez pomoci pořadatelů, moc děkujeme za skvělý servis manželům Jeřábkovým, Danu Valešovi, Honzovi Chalupovi a dalším pomocníkům. V neposlední řadě díky fanouškům, kteří byli i přes menší počet (konkurence v podobě pochodu za Rumcajsem) hodně slyšet.