Mužské áčko poprvé prohrálo

Regionální liga mužů FBC Trutnov (DTJ) A - Finance Novák FBK Jičín 5:8 Finance Novák FBK Jičín - FbC Hradec Králové B 3:7

Pánové po příjezdu do pardubické nafukovačky nejprve řešili, kde složí hlavy. Pořadatelé jim označili mini šatnu společně s prvním soupeřem, což nikdo nechápal. Zavděk nakonec vzali "rohem tělocvičny", hlídky se ujala fanynka týmu Maruška. Pojďme ale na hřiště, od prvních vteřin úvodního duelu byl Jičín jasně lepší, diktoval tempo hry. Střelecky se dařilo opět Fandovi Novákovi, který napálil hattrick do poloviny zápasu. Do třetího dějství se šlo za stavu 6:2 z pohledu FBK a trenér Petr Dlouhý o přestávce připomínal výpadek se stejným soupeřem v jičínském sportovním areálu (úplně ze stejného průběžného skóre byla nakonec remíza 6:6...). Trutnov chtěl předvést deja vu, 5 minut před koncem trefil dva slepené góly, ale poslední slovo měl kapitán jičínských Tomáš Valkoun, který pečetil z trestného střílení.

V druhém mači čekal lídr soutěže, který se do Jičína ihned "zakousl". Ten mu pomohl i dvěma vyloučeními v rychlém sledu, oslabení má však tento tým parádní. Paradoxně se však skóre měnilo v přesilovce FBK, do vedení šel však Hradec. Od druhé třetiny byl k vidění velmi kvalitní florbal z obou stran. Skóre se posunulo na 4:2 a šlo se do závěrečného dějství. Tempo duelu se zvedlo na "play-off" úroveň, nicméně hradecký brankář spoluhráče několikrát podržel. Stejně tak ovšem Matěj Kraušner na druhé straně! Finance Novák FBK Jičín 5 minut před koncem snížili na rozdíl jediného gólu a vyrovnání viselo ve vzduchu. Závěr však lépe FbC HK, kteří se prosadili z brejků. Konečný výsledek 3:7 pro Jičín je velmi krutý, Hradec však vyhrál zaslouženě. Jičínský tým má na čem stavět, musí se však vyvarovat velkého počtu trestných minut (hlavně hodně zbytečných). V tabulce mu patří čtvrté místo, vylepšit ho může na předvánočním turnaji v Jilemnici.