Mužské áčko - další 2 kroky k postupu do divize!

Regionální liga mužů Finance Novák FBK Jičín - FBC Dobruška 5:4 Finance Novák FBK Jičín - FTC Vysoké Mýto B 14:3

Domácí turnaj odehráli ve sportovním areálu muži A. V úvodním duelu se utkali s Dobruškou a bylo na co koukat! Hned v úvodu kapitán domácích Tomáš Valkoun ukázal rychlé ruce a pohotovost, nicméně soupeř rychle snížil a navíc hrál přesilovku. V oslabení však FBK dominuje, nebylo tomu jinak ani tentokrát. V první třetině byli diváci svědky hodně zablokovaných střel (ty se nepočítají do statistik), jedna si však 9 sekund před přestávkou cestu do kasy hostů našla, prosadil se nejlepší střelec soutěže František Novák. Druhou periodu odstartovali fantasticky hráči Dobrušky, slepenými góly šli do vedení 3:2. Tempo hry šlo ještě na vyšší level, Jičín odpověděl dvakrát během 7 sekund! Nejprve trefil na zadní tyč z výběhu Tomáš Houška, následně s velkou dávkou štěstí se zapsal do listiny střelců Jan Štál (nepovedený pokus prošel hlemýždí rychlostí bekovi FBC skrz blok mezi nohama, brankář čekající bombu raketa země vzduch jen zakroutil nešťastně hlavou...). Finance Novák FBK Jičín držel herní taktovku v druhé třetině, soupeře přestřílel, ale více než gól Valkyho v přesilovce 5 na 3 z převahy nevytěžil (průběžný stav 5:3). V posledním dějství bylo k vidění hlavně galapředstavení obou brankářů. FBC Dobruška se povedeným brejkem dostala na dostřel jediní branky, gól visel ve vzduchu na obou stranách. V předposlední minutě vytáhl zákrok dne domácí Petr Líbal a se spoluhráči tak mohl slavit veledůležité 3 body.

Druhý zápas proti záloze Vysokého Mýta byl rozhodnutý hrozně rychle, v čase 6:53 byl ukazatel skóre 5:0, nebylo co řešit. Exhibiční kombinace domácích bavili, nejkrásnější ťukes (jasný favorit do ankety "borec na konec") předvedlo duo Tomáš Matys a Denis Lenfeld ve spolupráci s celou lajnou. Hráči Vysokého Mýta "bavili" hlavně hláškami, hlavně ta o "pralesní lize" od jednoho borce, který pak dostal od Tomáše Ouhrabky housle tam a zpět během 2 vteřin :o))) Jasné a zasloužené vítězství posunulo Jičín o další 2 kroky a 6 bodů blíže k postupu do celostátní soutěže divize, náskok na prvním místě už je luxusní!!! (postupují první dva týmy). Trenér Petr Dlouhý byl s herním projevem víceméně spokojený, přesto vidí u týmu velké rezervy a prostor na zlepšování. Každopádně celé FBK už se moc těší, až tento borec naskočí na hřiště!