Muži porazili Spartu! Mlži opět bronz!

Doma hráli muži A, mladší žáci Rumcajsové, Dorost B. Ácko dorostu v prvním koši, mlžům Cipískům utekl postup o jediný gól. Hrála také přípravka.

Uplynulý víkend se sportovní areál v Jičíně proměnil ve florbalovou arénu. Boje v ní zahájili dorostenci B, kteři v pátém koši nejprve po studeném výkonu prohráli 1:5 s Piráty Chrudim, aby následně otevřeli neskutečnou střelnici. Konečný stav utkání 17:8 proti Orel Přelouč dává týmu velkou naději hrát další turnaj o postup do koše číslo čtyři. Střelecky se nejvíce prosadil velký talent FBK Kuba Řeháček (v minulé sezóně ještě mladší žák) se 4 góly a 2 asistencemi, podobně bodoval i Kuba Šmíd (3+3).

Diváci si odskočili na odpolední občerstvení, aby se pak mohli pokochat pardání bitvou v divizi mužů. Domácí hostili slavnou značku, Sparta Praha B (záloha superligového mančaftu) hraje soutěž s mladíky pod označením U23. První dějství se Jičínu výsledkově nepovedlo - 2:4, hráči dělali velké množství individuálních chyb. Vysoké tempo oba celky stupňovaly ve druhé třetině, na jejímž konci Sparta vyrovnala na 5:5. Třetí perioda byla ve znamení velkých šancí na obou stranách, brankáři měli však svůj den. Hlavně jičínský čaroděj Petr Líbal držel svůj tým ve hře. Tomáš Ouhrabka a Adam Faltýn (premiérový gól za FBK Jičín) zařídili velmi nadějný náskok, ten se však 5 minut před koncem rozplynul. Následovalo třetí prodloužení v řadě pro celek z města pohádky, tentokrát se šťastným koncem. Rozhodl střelec Tomáš Valkoun (celekm 4 góly!) a spustil obrosvkou euforii svého mančaftu. Duel se odehrál před parádní kulisou, všem fanouškům moc děkujeme!!!

V neděli hostili turnaj mladší žáci Rumcajsové (elitní koš), po dvo remízách se SOKOLI Pardubice a Hradcem Králové přišla porážka (v poměru) se suverénem letošní sezóny FBC Skuteč, tento třetí vzájemný zápas už byl o dost vyrovnanější než předchozí 2. Na závěr kluci kontrolovaně (až na poslední 3 minuty) zvítězili nad Piráty Chrudim 5:3, s přehledem udrželi první koš, potřetí v řadě obsadili bronzovou pozici. Jen tak dál!

Mlži Cipísci vyrazili k účasti ve 4 koši a po pěkným výkonech s bilancí 2 výhry, 2 remízy mohli myslet na postup. Ten jim tesně unikl o jednu jedinou branku v rozdílu ve skóre.

Dorost A v první dorostenecké lize jako nováček prošel nejrychlejší možnou cestou do elitního koše. V prvním duelu přehráli OLYMP Praha 7:3, v tom následujícím dostali tvrdou lekci od TOP značky českého florbalu - Tatranu Střešovice. Výsledek v poměru 1:17 nemá cenu více komentovat, hráči musí dále pracovat.

Svůj turnaj odehrála také přípravka, pod vedením trenérů Josky Paříka a Terky Hankeové si kluci dosyta užili turnaj V Hradci Králové (v této kategorii se nehraje na výsledky).

Na závěr již tradiční poděkování míří do řad pořadatelů, rodičů, fanoušků a vůbec všem, kteří o víkendu jakkoliv pomohli našemu klubu. DĚKUJEME také hráčům, trenérům a rozhodčím Finance Novák FBK Jičín za vzornou reprezentaci a MAKÁME DÁL!!!