Muži B za plný počet, 1 výhru přidaly stržky

Muži A ztratili náskok v poslední minutě, opět prohráli v prodloužení. Junioři zapsali 2 prohry, stejně jako juniorky. Jednu výhru urvaly stržky.

Po minulém víkendu, kdy se našim zástupcům nedařilo a prohráli jsme všechny duely, jsme všichni v klubu věřili, že přijde razantní zlepšení bodového přísunu do tabulek. No tak zlepšení ANO, ale čekalo se bodíků trochu více... Mužské áčko v divizi mělo zápas s Panthers Liberec pod kontrolou, na začátku třetí třetiny byl tým ve vedení 8:4. Domácí však během třech minut stáhli na jednogólový rozdíl a byli zpět v zápase. Vojta Plecháč pak trefil vedení pro Jičín na 9:7, které vydrželo až do poslední minuty. Ta se povedla domácím, v čase 59:14 a 59:39 skórovali - prodloužení. Ani zde nebylo FBK přáno, 17 sekund před koncem trefil Liberec vítězný gól a tím i druhý bod do tabulky. Tým odjížděl z pod Ještědu nespokojen, chtěl 3 body. Nyní ho čeká na domácí palubovce soupěř slavné značky, SPARTA Praha (béčko superligového klubu)!!!

Béčko mužů mělo domácí turnaj a po nevydařeném minulém dvojboji mělo o motivaci postaráno. Nástup do utkání s Jaroměří byl neskutečný, rychlé vedení 4:0 nečekal asi vůbec nikdo. Následné 2 velké individuální chyby jičínských hráčů dostalo hosty malinko do zápasu, přesto na začátku poslední třetiny byl stav 6:2 pro FBK. BUM, BUM, BUM a BUM, Jaroměř během 4 minut srovnala, domácí reagovali timeoutem. Dramatický závěr rozhodla přesilová hra, minutu před koncem našel Tomáš Ouhrabka nejlepšího hráče utkání Denyho Lenfelda, který trefil na 7:6! V následující power-play se ještě 2x míček dostal do prázdné kasy soupeře, výhra pro Finance Novák FBK Jičín byla zasloužená. Druhý mač se Rtyní (již bez posil z áčka) byl delší čas vyrovnaný, ale poslední třetina byla v jasné režii Jičína. Vytouženou "desítku" trefil skvěle hrající Vojta Sobotka a potěšil tak pokladníka týmu Matese Kraušnera.

Junioři lepili sestavu při zraněních a nemocech (i dorostenců) jak se dalo, určitě to však není omlouva hlavně pro zápas s HK B a 18 inkasovaných branek... Juniorky oba zápasy prohrály, holky však bojují a nevzdávají se za žádného stavu. Mix více ročníků v jedné kategorii ještě určitě soupeřky pozlobí!

Starší žákyně s bilancí 1 výhra 2 prohry zaujaly pozici v druhé polovině tabulky, výhra s HAGA Pardubice se však velmi cení. Další víkend plný florbalu je za námi a zároveň samozřejmě před námi. Sledujte naše sociální sítě.

Jako vždy velmi moc děkujeme fanouškům v domácí hale a pořadatelům za pomoc!!!