Muži B hráli v Jaroměři

Parádní týmová práce, senzační výkon hlavně v defenzivě

Finance Novák FBK Jičín - FBC Dobruška B 8:2

V Královéhradecké lize mužů si naše béčko zajelo na třetí turnaj do Jaroměře. Opět v malinko pozměněné sestavě nastoupilo proti Dobrušce velmi aktivně a s vysokým presinkem. Šance postupně přibývali, gólově se jako první prosadil Vojta Plecháč. Za chvíli po něm ukázal rychlé ruce Deny Lenfeld, jenže protivník skrytou střelou okamžitě snížil. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1. Druhé dějství bylo už více v režii Jičína (i díky přesilovkám), po souhře Martin Petrgál - Tomáš Ouhrabka se druhý jmenovaný přesně trefil právě v početní výhodě, ten samý hráč udeřil ještě 2x a přinesl definitivní klid na florbalky FBK. Za zmínku pak stojí neskutečná šibenice Ouhraba beckhandem!!! a bilance 3+3 Denyho, který hrál premiérově za muže v útoku. Týmový výkon podpořil jistý výkon v brance Dominika Hamšíka.

TJ Sokol Jaroměř BEE & VETs B - Finance Novák FBK Jičín 0:6

Druhý duel se čekal vyrovnaný boj po celý zápas, ale až na cca prvních pět minut byl jasně lepší tým Finance Novák FBK Jičín! Aktivní běhavý styl Jaroměři neseděl a když se trefili Ouhrab, Plechy a z kraje druhé třetiny Deny, nebylo co řešit. Poslední třetina byla velmi kuriózní, po výpadku (nebo vypnutí) vzduchotechniky připomínalo hřiště ledovou plochu, naštěstí se dohrálo bez zranění. Tenisového kanára potrhl suverénním výkonem v brance Matěj Kraušner, jičínští hráči si připsali dohromady zasloužených 6 bodů a poskočili výrazně v tabulce! Děkujeme fanouškům, kteří přijeli podpořit náš tým.

Realizační tým: Alena a Pavel Ouhrabkovi

Sestava:

Dominik Hamšík - po delší odmlce nastoupil k ostrému zápasu. Po přechodu z juniorky se Dom ničeho nezalekl, tým podržel 2 jistými zákroky za stavu 2:1. Za inkasované branky nemohl.

Matěj Kraušner - vychytal ve florbalu velmi cennou nulu! Spoluhráče dirigoval a skvěle zachránil v poslední sekundě první třetiny. Koncentrovaný až do závěrečného hvizdu, výborný výkon.

Marcel Jeřábek - klid v rozehrávce a přehled předváděl celý turnaj, i s dvěma protihráči na zádech (někdy doslova) si věděl rady. Několikrát se mohl zapsat mezi střelce, štěstí v koncovce však neměl.

Jakub Müller - s Mackem si sedl, zeď v defenzivě, velká jistota. Nezmatkoval, v soubojích úspěšný. Měl několik šancí v přesilovce, kde si počínal výborně v předbrankovém prostoru, také mu gól nebyl přán.

Radek Nožička - s každým zápasem neuvěřitelně roste, s Jaroměří předvedl parádní výkon! K poctivé defenzivní práci přidal nadstavbu směrem dopředu, ještě teď ho určitě pálí nohy :o)))

Lukáš Kotula - nováček za Jičín působil sebevědomě, dominoval v soubojích. Snažil se doplňovat útočníky a ostřelovat branku, obráncům však v Jaroměři branka nebyla přána.

Tomáš Ouhrabka - věkem junior převyšuje ostatní chytrostí a technikou, turnaj mu vyšel i střelecky (celkem 6 banánů). Některé skvostné kombinace prvního útoku (sedlo si to skvěle) měly televizní parametry.

Denis Lenfeld - tah s jeho zařazením na křídlo vyšel na 100%, Deny pak řádil na obou stranách hřiště. Produktivní, ultrarychlý, zodpovědný dozadu, komplexní výkon dalšího juniora v sestavě.

Martin Petrgál - zpětnými přihrávkami na Macka dokázal zklidnit hru, podržet míček v moci Jičína. Rozdal během turnaje hodně nahrávek, nakonec se i trefil.

Vojtěch Plecháč - motorová myš, odehrál každé střídání na 100%. Dařilo se mu i střelecky, celkem dal 3 góly. Vynikající výkon "box to box" hráče!

Miroslav Grund - opět naběhal mraky kilometrů, v obranné fázi hry soupeře deptal. Velmi zodpovědně bránil, k ofenzivním manévrům se tolik nedostal.

Vladimír Brendl - zlepšuje se, hledal si neustále místečko, odkud by mohl vypustit svou jedovku zápěstím. Směrem vzad podpořil celotýmový výkon, správně zavíral prostor.