9_1640590175.jpg
8_1628167700.png
363_20240208_061106.jpg

Muži A porazili první Náchod, překvapení Pohodářek

Divize mužů, 2. liga žen, Starší žáci - 6.koš

V pokračování mužské divize jsme hostili vedoucí tým tabulky, Primátor Náchod B. Duel zhodnotila trenérka domácích Gabriela Žůrková takto: “Dvě třetiny byly o takovém vyrovnaném souboji. V třetí třetině bylo velmi důležité proměnění přesilové hry a pak už kluci převzali zápas na naší stranu. Doufám,že na tento výkon navážeme v dalším utkání. Děkujeme soupeři za zápas. A skvělým divákům za domácí podporu”. Ano, opět fantastické publikum !!!!, o kterém se zmínil i trenér hostů Daniel Prouza: “Dnes to nebylo tolik o florbalové kráse, jako o chybách. My jsme v klíčových momentech zápasu dvakrát namazali a soupeř toho využil. Gratuluji Jičínu k vítězství a doufám, že Divizi udrží pro ty fantastické diváky, které tu mají”. Bohužel další výsledky celku z města pohádky  v cestě tabulkou vzhůru nepomohly. Z pěti divizí sestupují vždy 3 poslední celky (kromě jednoho nejlepšího týmu na 10.místě), dvě kola před koncem tak čeká Finance Novák FBK Jičín ještě tvrdý boj o setrvání v celostátní soutěži.

Ve druhé lize žen došlo k velkému překvapeni, bohužel na náš účet. Pohoda team B nejdříve porazil Hagu B 11:5, v následném souboji však prohrál s posledním celkem tabulky Baníkem Žaclěř 2:3. Boje o medaile v této soutěži budou nejspíše otevřené až do posledního kola.

Kromě áčka v lize starších žáků nastoupili v šestém koši i jejich méně zkušení kamarádi, dva vyrovnané souboje však soupeři rozhodli lepší efektivitou v koncovce.