Muži A i junioři zapsali plný počet bodů!

Regionální liga mužů Finance Novák FBK Jičín - HAGA Pardubice 9:4, FBC Dobruška 8:6 3. liga juniorů Finance Novák FBK Jičín - Klub SPV Pardubice 16:2, FbC Sokol Předměřice n/L 7:6

Uplynulý víkend byla téměř pro všechny soutěže reprezentační přestávka, přesto některé naše celky zasáhly do svých soutěží. Mužské áčko vedené Petrem Dlouhým v pozici kouče nejprve přehrálo HAGU, trenér však nebyl spokojen s výkonem ve druhé třetině. 4 góly napálil junior Tomáš Ouhrabka, kterému nová hala v Dobrušce evidentně sedla. Právě domácí byli Jičínu dalším soupeřem a hrál se "play-off" mač. První dějství ovládli místní 3:1, v čase 18:56 však již zmiňovaný "Ouhrab" proměnil trestné střílení s klidem mazáka a nastartoval fantastickou jízdu druhou třetinou (tuto část hosté ovládli 5:1!). I přes nervózní poslední dějství vyhrál tým Finance Novák FBK Jičín, hattrick trefil kapitán Tomáš Valkoun, střelecky se dařilo v obou duelech Františku Novákovi, který se tak vrátil na první místo tabulky kanonýrů celé soutěže. Petr Líbal v brance ukázal návrat do "čarodějnické" formy. V neposlední řadě zmíníme návrat do sestavy Tomáše Matyse a jeho "očekávaný" bodový příspěvek. Dvě výhry znamenají první místo v tabulce, jen tak dál!

Junioři na domácí palubovce nejprve zapsali povinnou výhru a smázli jasně SPV rozdílem dvou tříd, poté však přišel nečekaně vyrovnaný duel s infarktovým závěrem. Než nestranného diváka mást dlouhými texty, zmíníme postupný vývoj skóre z pohledu domácího Jičína: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3 - konec první třetiny. Dále 2:4, 3:4, 4:4, to už houkala siréna na odchod do šaten. Třetí třetina - 5:4, 6:4, 6:5, v čase 40:46 Předměřice srovnávají na 6:6! 4 minuty před koncem to vypadalo na remízu, ale... Áčko má Líbala, junioři v bráně Lukyho Svobodu. Za muže to vzal v kritické chvíli na sebe věkem junior, zde se k trestnému střílení 3 minuty před koncem postavil Vítek Černý, loňský dorostenec. A trefil!!! Celkově završil hattrick, oslavil s týmem těsnou výhru a udržení naděje na celkové první místo.

Obou týmům gratulujeme, VŠEM hráčům děkujeme za výkony, trenérům za vedení, divákům za podporu a pořadatelům za pomoc.