9_1640590175.jpg
8_1628167700.png
371_20240222_140818.jpg

Mladší žákyně - report ze 2 turnajů

Liga mladších žákyň - Rtyně, Jičín

Soutěž mladších žákyněk běží v plném proudu, děvčátka absolvovaly další dva turnaje, kde se představily nejprve naše dva početné týmy ve Rtyni, a pak je očekávalo už domácí publikum v Jičíně.Na turnaji ve Rtyni klopýtl náš tým FBK pouze se sousedními Hořicemi, ale v Jičíně už dominoval tým domácích hráček a šel si pro vítěze jičínského kola. Děvčátka z FBK konečně chytly rytmus hry, začínají se výrazně střelecky prosazovat a soupeřkám utíkají rozdílem o cca 10 vstřelených branek, což bylo přímo k vidění i nyní na jičínské palubovce. Mezi střelecky úspěšné hráčky na obou turnajích patřily Kačka Novotná (16 gólů ve Rtyni, 13 gólů v Jičíně) a Amálka Karbanová (14 gólů ve Rtyni, 11 gólů v Jičíně).
Herně mladší tým Manek stále drží krok se soupeřkami a snaží se turnaj od turnaje sbírat nové zkušenosti, které se pomalu začínají promítat na herní ploše. Zatím však Mankám chybí ještě kousíček, aby skóre ukazovalo v jejich prospěch.
Do týmu Manek se pomalu zapojují mladičké hráčky z kategorie elévek a na hřišti se staršími děvčaty statečně drží krok. Pochvalu zaslouží i trio golmanek Hloušková, Vagenknechtová, Havelková T., které se pravidelně střídají a hájí branku obou týmů.