Královéhradecká liga mužů

Z Hostinného 3 body

FBC Trutnov (DTJ) A - KM automatik FBK Jičín B 6:2

TJ Sokol Jaroměř BEE & VETs B - KM automatik Jičín B 8:9

V prvním duelu se naše mužská záloha utkala s dosavadním suverénem soutěže, který před tímto turnajem ztratil jediný bod. Od prvních chvil šlo o velmi vyrovnaný souboj, kterému vévodili brankáři, v jičínské kase zářil Matěj Kraušner, který pokryl i trestné střílení. Hosté šli do vedení po krásné akci na jeden dotek, kterou zakončoval Kuba Müller. Trutnovu se podařilo pár sekund před úvodní sirénou vyrovnat. Druhá třetina gól nepřinesla (tyč Petr Kryl), ve třetím dějství FBC odskočilo díky akcím dvojčat Bartošovým do trháku 3:1, který ještě narušil parádní brankou Mirek Grund, následně ten samý hráč trefil brankovou konstrukci. FBK Jičín pak ke konci zariskoval a otevřel hru, z velkého tlaku nic nevytěžil a soupeř trestal otevřená okénka v obraně a nakonec se radoval ze zasloužené výhry. Hru jičínských však velmi sportovně tým DTJ ocenil . Mezi utkáními utužili borci z města pohádky partu týmovým venkovním výběhem! Následující mač musel potěšit oko každého florbalového fanouška, parádní přestřelka se zápletkou a dramatickým závěrem, pojďme po stopách duelu ve stručnosti: První třetina 2:4 pro KM (využitá přesilovka, hra pod kontrolou). Druhé dějství se měnilo skóre snad každou minutu - 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 5:6, 6:6, 7:6, 7:7!!! Jičín se trápil v defenzivě, hráči si přestávali věřit a zmatkovali. Tým však nakopl kouč Pavel Ouhrabka a poslední periodu do toho FBK Jičín šlápl. Ostré napadání dělali Jaroměři problémy, v koncovce se však trápil hlavně "spalovač" Martin Petrgál, který pohrdl čtyřmi loženými šancemi... 7 minut před koncem vstřelil gól Petr Kryl a chvíli na to si vzal Sokol oddechový čas. A přišel infarktový závěr - jaroměřští odvolali brankáři, následně dostali trest na 2 minuty. I v oslabení znovu odvolali gólmana, minutu před koncem pak přišlo vyloučení i pro Jičín. Ten však při hře 4 na 4 aktivní hrou nedovolil další powerplay a nakonec po pobídce Tomáše Ouhrabky trefil vítězný gól Martin Petrgál (od soupeře přišla ještě úprava skóre na konečných 8:9)! Hráči si pak vychutnali pozápasovou euforii a oslavili zasloužené 3 body.

Sestava:Matěj Kraušner - vynikající s Trutnovem, za góly nemohl, tým podržel. Další duel to měl těžké, spoluhráči moc nepomohli, za jeden gól rád zaplatí do týmové kasy

????

Hned po něm pak předvedl zákrok dne!

Jakub Müller (1+0) - na pozici obránce se našel, zlepšující výkon podtrhl chytrým náběhem a brankou proti DTJ. Na míčku si dovolí čím dál více, téměř nechybuje, dozadu velmi zodpovědný, bezvadný výkon.

Adam Florian (1+2)- kapitán juniorů už dorůstá do dole lídra i v mužském béčku, na hřišti to byl zatím jeho nejlepší turnaj za dospělé. Velké zrychlení je stále jeho největší zbraní.

Dan Danda Valenta (0+1) - na turnaji si zahrál hodně, poctivý bek, zblokoval několik střel. I vzhledem k aktivitě a kvalitě soupeřů se k podpoře útoku moc nedostal.

Petr Šotola Jr. - menší časové vytížení ovlivnilo i nezaviněné střetnutí v prvním mači, po kterém si stěžoval na bolesti hlavy. Pro jistotu pak už odpočíval. Velký bojovník, jeho čas určitě ještě přijde.

Tomáš Valkoun (2+5) - posila z Áčka, byl velmi "cítit". Z Trutnovem se zastřeloval a rovnal s menším hřištěm, s Jaroměří zahrál fantasticky! A to nejen co se týče produktivity. Posila jako hrom

????

Tomaš Ouhrabka (4+1) - Střelecky zazářil 4 brankami, celá lajna si skvěle sedla. Zajišťoval a následně těžil z agresivního napadání křídel, v defenzivě čím dál lepší, nepoznali byste, že je prvním rokem junior. Obrovská herní inteligence!

Martin Petrgál (1+2) - chvíli na postu křídla, pak bek, centr, nejlépe to sedlo v útoku s Tomem a Valkym. Hrající trenér a kapitán se trápil v koncovce, nakonec však důležitý gól přišel, spoluhráči mu však žalostné zakončení budou nějaký čas připomínat

????

Mirek Grund (1+0) - nalétal ve sprintu neskutečné kilometry, ve druhém zápase nastoupil na postu obránce a zahrál výborně! Velký talent, stále ještě junior, má slušný potenciál být jednou oporou mužského áčka!

Vojtěch Plecháč - nahoru, dolů, doleva, doprava, Vojta si na centru zaběhal opravdu dost. V pětce se mu neustále točili spoluhráči, on se s tím popral, gól vstřelil, ale nebyl mu uznán pro (velmi těsné) postavení v brankovišti.

Vojta Plašil - hraje první rok registrovaný florbal, s pětkovým systémem se stále sžívá. V nohách má bomba, v zápěstí ostrý švih, určitě by mu pomohl gól v prvním střídání

????

Týmový hráč i přes menší vytížení.

Petr Kryl (1+0) - další junior, po nemoci ne zcela fyzicky připraven. Má velké sebevědomí, dokáže soupeře překonat nečekaným řešením. Vstřelil pro tým asi nejdůležitější gól turnaje!

Vladimír Brendl - více mu sedl zápas s Jaroměří, zkoušel střely z ostrých úhlů, tentokrát nic nepadlo. Poctivý v tréninku, nedávný junior má také vše před sebou. Snaží se pomáhat na střídačce, vnímá slabší stránky soupeřů.

Trenér Pavel Ouhrabka, fyzioterapeut Alena Ouhrabková - děkujeme za pomoc na střídačce.