Junioři nadělovali, muži těsně prohráli s Náchodem, ženy B za plný počet

Strži B poprvé bodovali, áčko udrželo druhý koš. Stržky 3x prohrály, v akci také elévové.

S velkou chutí odehráli poslední turnaj 2. ligy juniorů svěřenci Marka Slavíka. Soupeřům 2x nadělili 14 gólů, zápasy si užili a zaslouženě pobrali 6 bodů. Příští kolo tak hrají o postup do druhého koše. Bohužel tabulky všech košových systémů jsou na webu Českého florbalu velmi nepřehledné, se zástupci Unie už jsme tuto problematiku řešili cca před třemi roky...

Stejný počin se povedl "Pohodářkám", na domácí palubovce a stejně tak zatím v sezóně neztratily ženy B ani bod! Mladší zástupkyně našeho klubu s označením ženy A si na stejném turnaji připsaly bodík za 1 remízu.

Turnaj druhého koše ligy starších žáků uzavřeli kluci 1 výhrou a 1 prohrou. V tabulce jim to stačí na pohodové udržení se, nicméně z důvodu pořadatelství následujícího domácího klání budou přesunuti do koše číslo tři. Jejich kamarádi bojovali ve Rtyni a pod vedením Pavlíny Paličkové urvali první bod v sezóně! Její hodnocení:

"Kluci hráli výborně. V 1. zápase byli kousek od vítězství, po 2.třetině vyhrávali 4:1, pak se bohužel projevila naše nezkušenost a po nešťastném gólu jsme se nechali 2x vyloučit a Orlicko 2x potrestalo.. O výhru jsme přišli 2 minuty před koncem, v nájezdech (které se uskutečnily nad rámec soutěže) soupeř také předvedl více klidu na hokejce. V druhem zápase se na nás projevila únava z odmakaného prvního zápasu a v kombinaci s výrazně zkušenějším soupeřem byl jasný výsledek. Také nás obrovsky podržel gólman. Za mě se kluci zlepšují s každým zápasem. A když mají motivaci, tak hrají už i na pohled pěkný florbal."

Mužské áčko odehrálo partii v divizi na půdě jejího lídra. Výborný výkon na body nestačil, soupeř se štěstím trefil výhru 5:4 minutu před koncem. Hodnocení trenérky Gabriely Žůrkové: "Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a v dobrém tempu. Musím kluky pochválit, jelikož zápas většinu času měli pod kontrolou. Bohužel neproměněné vyložené šance a smolné góly nás stály body, které bychom si zasloužili. Jdeme dále a soupeři děkujeme za utkání." Tabulka divize C je stále velice našlapaná, na postup do play-up chybí celku jediný bod.

Starší žákyně se neprosadily, všechny 3 duely prohrály. Elévové pod vedením Michala a Tondy Zikmundových na výsledky ještě nehrají, trenéři však kluky pochválili.

Takový byl ve zkratce další florbalový víkend, náš klub, Finance FBK Jičín se samozřejmě chystá již na další, držte všem našim zástupcům pěsti!!! MAKÁME DÁL a VÍC!!!