Extraliga žen v polovině

11. kolo Extraligy žen Finance Novák FBK Jičín - FAT PIPE Tigers Start98 4:6

Nejvyšší soutěž žen víkendovými zápasy uzavřela 1. polovinu základní části. Jičínské hráčky nastoupily k duelu se Startem velmi dravě a rychle si vypracovaly dvoubrankový náskok. Pro diváky velmi atraktivní třetina s mnoha šancemi na obou stranách (domácí dámy dovedně kombinovaly, hostující plejerky číhaly a hrozily brejky), neproměněným trestným střílením (Bachmaierová) a přesilovkou 5 na 3 pro Start, nakonec skončila 3:3, což vzhledem k průběhu hry bylo pro FBK málo. Ve druhém dějství se vytratila lehkost v projevu Jičína a po brankách pražských hráček začalo klasické trápení. Marcela Velzelová svůj tým v brance perfektně držela, "Máňa" Kuchařová rozehrála nejlepší part sezóny, střelecky byl domácí aktivnější, ani to štěstíčko se neusmálo.... Po druhé třetině 3:5, ale stále hratelné. Na začátku poslední periody kapitánka Gabriela Žůrková nedala trestné střílení a když ve 49. minutě zafungovalo klasické nedáš-dostaneš v neprospěch Finance Novák FBK Jičín, začalo být zle. Jiskřičku naděje vykřesala schovanou střelou Šárka Egrtová, tříminutový nápor s hrou bez gólmanky už redukci stavu nepřinesl. Karty do druhé poloviny Extraligy jsou rozdány jasně, postup do play-off leží pro jičínský tým vysoko. Soutěž však přináší zajímavé a někdy i překvapivé výsledky, holky ještě zabojují!!!

Děkujeme domácím i hostujícím divákům za parádní kulisu!