Dorostenky v Jičíně

1. liga dorostenek Finance Novák FBK Jičín - Orel Přelouč 7:3 IBK Hradec Králové - Finance Novák FBK Jičín 3:1

Dívky zahájily domácí turnaj s Přeloučí a v první třetině se delší čas nemohly dostat do tempa. Důležité vedení trefila “šatňákem” energií nabitá Šárka Havelková, po přestávce na ní navázala Anita Paličková - průběžně 4:2. Do konce utkání za FBK Jičín skórovala pouze Veronika Janků, která zaznamenala celkem 4 góly! Hlavně její poslední kousek byl televizní, backhandem zpoza branky

?

. Zasloužená výhra 7:3 byla však z pohledu fanouška malinko v “herní křeči”.Následující mač s IBK měl od prvních sekund tak o 300% vyšší tempo. Hradecké hráčky byly v úvodu více ve hře a na míčku, domácí však postupně herní obraz vyrovnávaly, šance ke skóróvání měl ale jen hostující celek. Ten se během dvou třetin utrhl do tříbrankového vedení. Fanoušci obou týmů vytvořili parádní atmosféru, chyběly už jen bengálské ohně a dělobuchy. Podpora publika dala síly oběma celkům tempo hry v závěrečné části ještě zvýšit, střela Šárky Havelkové překvapivě skončila v brance HK a dala Jičínu další energii navíc. Na skóre se už ale do poslední sirény nic nezměnilo, zasloužené 3 body bralo IBK.Finance Novák FBK Jičín i přes prohru uhájil druhý flek v tabulce, který znamená postup do play-off mistrovství ČR. O něj se utkají na následujícím turnaji v přímém souboji s FBC Dobruška. Děkujeme úžasným divákům a pořadatelům za pomoc.