Dorostenci mají titul na dosah

Report trenéra Jana Chalupy 3. liga dorostenců Finance Novák FBK Jičín - FBC DONAP Česká Skalice 11:0, FBC Dobré 12:6

V neděli ráno se tým dorostenců vydal do Hořic pro povinných šest bodů. Vinou zranění postrádal pár opor, ale tyto ztráty se podařilo nahradit novou krví (včetně dalších starších žáků), která pravidelně maká na trénincích a výkonnostně se dostává na velmi dobrou úroveň. Nakonec jsme do dějiště dorazili v počtu 13 hráčů a 2 brankářů.

Prvním soupeřem byl celek FBC DONAP Česká Skalice, který byl na osmém místě tabulky. Po zkušenostech z posledního střetnutí a vlastnostech Hořické haly (rozměr + povrch) dali trenéři klukům konkrétní pokyny a kluci si bez větších problémů došli pro 3 body vítězstvím 11:0. Skóre tohoto utkání mohlo být daleko vyšší, ale brankářka soupeře (A. Metelková) svůj tým podržela a klukům vychytala několik vyložených šancí. Perličkou z tohoto zápasu je chybějící gól T. Posoldy (asistence J. Chalupa) - asi chyba v Matrixu :o)))

Druhým soupeřem bylo mužstvo FBC Dobré. Tento celek byl na sedmém místě, avšak na jeho soupisce figuruje nejproduktivnější hráč 3. dorostenecké ligy – Dominik Dostál. Jičín bohužel nedokázal zachytit začátek zápasu a relativně brzy prohrával. Vyrovnání přišlo z hole H. Táborského, aby za necelou minutu inkasoval ze standardní situace po velmi přísně odpískané malé domů. Jičín dokázal do konce třetiny vyrovnat zásluhou nového střelce utkání Ondry Hadače a přestávku jsme absolvovali za stavu 2:2. Během pauzy zasáhli trenéři do sestavy a pro intenzivnější průběh stáhli hru na dvě pětky – vyplatilo se, během 30 sekund druhé části kluci přidali rychlé 2 góly a když před koncem druhé třetiny dovršil Ondra Hadač hattrick a A. Chalupa prostřelil hostujícího gólmana, vypadalo skóre daleko veseleji. I přes drobné zaváhání na začátku 3. části Jičín utkání zvládl a připsal si další důležitou výhru potřebnou k celkovému vítězství celé ligy. Druhý trenér Marek Slavík pak Honzu doplnil: "'Za mě parádní druhé utkání, klukům děkuji za přístup a 100% nasazení, udělali jsme velmi důležitý krok k titulu Mistra Královéhradedkého kraje!"

Děkujeme hráčům, fanouškům a rodičům za podporu a těšíme se na další utkání v Hostinném.