Dorost prohrál s Prešovem

3. liga dorostu Finance Novák FBK Jičín - FBK Draci Hořice 20:1 FbK Orlicko - Třebovsko B - Finance Novák FBK Jičín 4:2

Zatím suverénní kluci ve třetí lize dorostenců si nejprve s chutí zastříleli proti nejbližšímu sousedovi na florbalové mapě regionu HK + Pardubice. Tým Hořic nebyl důstojným soupeřem, rozdíl v kvalitě byl obrovský. Pojďme se věnovat druhému mači, kde Jičín narazil na "ótéčko". To od úvodních vteřin zaparkovalo autobus v boxu před brankou, vsadilo na starý dobrý "Prešovský beton". Kdo tento pojem nezná, nechť si nechá vysvětlit od zkušenějších osob v klubu. No a za obrannou zdí zářil hráč zápasu, brankář Dominik Šlesinger. Poměr střel v prvních dvou třetinách hovořil o rozložení sil jasně - 25:8 pro FBK Jičín. Hraje se však na góly, jediný v těchto pasážích hry trefilo Orlicko - Třebovsko. Další branky napadaly až v posledních minutách hry, jičínští hráči však měli vytěžit více než 2 góly z celkových 37 střel na branku. Výhru tak zaslouženě brali domácí (dle zápisu) a doskočili na čelo tabulky. Tam se srovnali se shodnou bilancí 5 výher a 1 prohry celkem tři týmy, souhrnné statistiky soutěže najdete na Statistiky 3. liga dorostenců.