9_1640590175.jpg
360_20240130_090007.jpg

Dorost A nepostoupil

1. liga dorostenců - 3. koš

Předposlední turnaj (4 zápasy) nás po dvou týdnech opět vrátil do Hradce a velmi známé haly v Kuklenách. Po předcházejících zápasech již bylo defacto jasné, že celek z Jičína zůstane v třetím, posledním, koši.

Během hracího dne jsme se měli utkat postupně s Jabloncem nad Nisou a Turnovem. Oba týmy jsou v celkovém pořadí až za našim týmem, a tak velký důraz kladli trenéři na nepodcenění soupeře.

Během prvního zápasu se bohužel naši svěřencům nedařilo. Utkání bylo smolné a hráči nepředvedli dostatečný týmový výkon, který by vedl ke zisku „povinných“ 3 bodů. Celý zápas byl plný nepřesností, zbytečných vyloučení, šrámů na těle, a i na duši (zejména trenérské dvojice). Zbytečné góly v našich přesilovkách vedly pouze k výsledku 5:6 a další prohře.

Po tomto utkání měli kluci dost času na rozpravu v kabině a po kompletní přeházení formací nastoupili v 16 hodin k druhému zápasu. Celek Turnova byl zdatný soupeř a utkání mělo další aspekt vzhledem k tomu, že za Turnov nastupuje i náš známý a kamarád Dominik Kyloušek, který s kluky hrál na Gothia Cupu. Během tohoto zápasu kluci plnili všechny pokyny trenérů, a i díky velké bojovnosti dopadl zápas ve prospěch Jičína. Škoda snad jen jediného gólu 7 sekund před koncem zápasu a neudržení čistého konta pro našeho gólmana Kryštofa.

Na závěr bychom rádi poděkovali klukům, že si uvědomili nutnost makat na více než 100 % a byli schopni upozadit své individuální touhy na úkor týmu. Všichni víme, na čem je potřeba zapracovat abychom byli schopni podávat lepší výkony na posledním turnaji a hlavně v nadstavbové části.