Dorost A - 2 výhry!

1. liga dorostenců

Dorost A – poslední turnaj sezóny, část 1.

Poslední turnaj v celostátní soutěži dorostenců se uskutečnil pod hlavičkou Turnova v Železném Brodě. Rozlosování nastavilo první zápas na 13 hodinu, a tak se početná výprava vydala do místa zápasu kolem poledne. Početnou výpravu zmiňuji schválně, protože snad poprvé za celou sezónu jsme jeli v plném počtu 17 hráčů (tři kompletní formace + 2 brankáři).

Prvním soupeřem byl tým z blízkého Jablonce a účastníci minulého turnaje měli v čerstvé paměti ostudnou porážku (5:6). Hráči dostali od trenéru instrukce, složení formací a šlo se na věc. Již od prvních sekund byl vidět ohromný rozdíl proti poslednímu střetnutí. Kluci makali na 100 %, rychlá střídání a neustálý pohyb dělal soupeři ohromné problémy. Během první třetiny se soupeř pomalu nedostal k žádné střele – vedení 3:0. Ani po přestávce nepřestali kluci s agresivitou v napadání, a i přes dva smolné góly jsme navýšili vedení na 9:2. Poslední třetina již byla plně v naši režii a po dalších brankách svítilo na světelné tabuli konečné skóre 16:3. V zápase se trefilo 8 střelců, další přidali důležité asistence a premiéru v brance si vychutnal nováček Maty Kopecký.

Druhým soupeřem tohoto dne byl již velmi dobře známý tým z Prahy – Olymp. S tímto celkem máme již velmi bohaté zkušenosti, a tak bylo na čem stavět. Zápas byl již v jiném tempu ze strany soupeře, ale naše hráče to nepřekvapilo. Neustále jsme dodržovali rychlá a pravidelná střídání a šetřili síly na další minuty. Podařilo se nám velmi rychle otevřít skóre, ale soupeř také velmi rychle vyrovnal (po drobné chybce v obraně, kterou nekompromisně potrestal). Do konce první hrací části se skóre měnilo ještě několikrát, a nakonec jsme do druhé třetiny šli s jednobrankovým náskokem, v oslabení a bez potrestaného trenéra ?. Tyto situace ale tým ustál, a i díky navýšení náskoku během druhé části a vyrovnané bilanci v poslední třetině jsme i toto utkání vyhráli (6:4). Jedinou kaňkou je zranění našeho kapitána Michala Kopeckého z posledních minut tohoto zápasu – přejeme rychlé uzdravení.

Obrovské díky patří všem hráčům, za jejich přístup a nasazení. Všem divákům, kteří nám poskytovali během celého turnaje neskutečnou podporu, ale taky soupeřům a rozhodčím.