Divize mužů

KM automatik FBK Jičín - Prague Tigers 2:7

Smolná sezóna pro mužské áčko dostala hořkou třešničku ještě v týdnu před utkáním - sestavu plnou zraněných rozbíjel dále Covid, nakonec se přeci jen povedlo postavit alespoň dvě pětky nutné k odehrání zápasu dle soutěžního řádu. A to navíc do města Jičína zavítal jasný lídr tabulky, který každému naděluje dvouciferné příděly. Kluci se však "kousli", pod dohledem kouče Petra Dlouhého (David Bret skončil z rodinných důvodů) od prvních sekund spustili velmi bojovný a disciplinovaný výkon. Hráči Tigers byli samozřejmě více na míčku, ale rychlonozí domácí jim zatápěli z brejků, Richard Iltis, Tomáš Valkoun ani Martin Petrgál ve střeleckých pozicích neuspěli. Hosté pak slepenými góly odskočili na 0:2, přesto FBK jelo to svoje, přestálo v pohodě i oslabení na konci první třetiny. Druhá perioda přinesla více šancí na obou stranách, v brance Jičína byl naprosto famózní Petr Líbal, dodával spoluhráčům naději na potenciální senzaci v podobě bodového zisku. Ten přiblížil snížením typickou střelou ze své pozice Tomáš Valkoun, krátce po polovině zápasu 1:2. Výborní diváci chtěli vyrovnání, které několikrát viselo ve vzduchu, Bobeš Plíšek svým energickým projevem by pronesl míček do brány i pod zemí, kdyby to bylo možné

????

V poslední minutě však hráči Prahy využili rychle brejk a ještě začali 3.třetinu přesilovkou. V té se prosadili krásným signálem a trefou ze vzduchu viz akce repre ČR z MS, stav 1:4 čím dál unavenější domácí malinko zlomil. Přesto se rvali až do konce o co nejlepší výsledek, na ten dal razítko 2 vteřiny před koncem právě Bob Plíšek. Konečný výsledek 2:7, zasloužená výhra pro hosty. KM automatik FBK Jičín si však vysloužil potlesk ve stoje od fanoušků, kterým tímto ještě jednou moc děkujeme za podporu! Sestava (a krátká charakteristika spoluhráčů očima Martina Petrgála): Petr Líbal - už jsem to říkal několikrát, čaroděj, měl skvělý den, chytil toho fakt hodně, kloubouček dolů, velká jistota, Matěj Kraušner - do zápasu ho Líbos nepustil, přesto Maty odvedl obrovský kus práce na střídačce, velký srdcař slavící narozeniny, ještě jednou vše NEJ!, Daniel Taneček - zodpovědný výkon, svůj prostor čistí svědomitě, co jsem tuto sezónu viděl - jeho nejlepší zápas, Vojtěch Haken - de facto to samé, co u Dana, neriskoval, nepouštěl se do bezhlavé podpory útočných výpadů, Marek Hubaček - škoda, že chce končit, v tomto duelu ukázal, že na to má, parádní výkon, post beka mu sedl. Udržel i emoce a několikrát ohrozil branku, Adam Florian - rychlý junior dostal velkou porci minut, ukázal velký potenciál, nebojí se, jen tak dál, Tomáš Valkoun - tyhle zápasy o obraně nejsou nic pro něj, jičínský snajpr potřebuje pálit, pálit a pálit. Pěkných pár projektilů poslal, do obrany makal, David Hanuš - přehled a klid na florbalce, sám se na sebe zlobil ohledně koncovky, v defenzivě předvedl asi nejlepší výkony za Jičín, Richard Iltis - do každého střídání šel s velkou intenzitou, chodil důrazně do soubojů, utkání ho bavilo, Bobeš Plíšek - roste v lídra, agilní každé střídání, bojovník, zápasem žije, bude se zlepšovat, Tomáš Houška - velmi zodpovědný výkon v defenzivě, hodně se zlepšil a stále zlepšuje, schopný zaskočit na každém postu v sestavě.

Děkujeme Pivovaru Svijany za ceny pro hráče utkání, které předal Marek Slavík, sponzor našeho klubu (také moc díky!). A ještě moc díky všem pořadatelům, bez vás by ten zápas odehrát nešel!