21. kolo divize mužů

KM automatik FBK Jičín - Florbal Jablonec 4:3

Předposlední kolo mužské divize viděli diváci ve sportovním areálu v Jičíně. Šlo o přímý souboj uchazečů o desáté místo, které dává naději na zachování divizní příslušnosti. Hráči FBK do utkání vtrhli s velkou energií a zasypali jabloneckého brankáře několika střelami. dostávali se i do vyložených šancí, ale za brankovou čarou neskončilo nic. V 15. minutě měli hosté přesilovku a první střelou na branku v zápase se okamžitě prosadili - 0:1. A najednou bylo Jablonce plné hřiště. V poslední minutě první třetiny pak poslal nahození na branku David Hanus a Tomaš Ouhrabka šikovně vyrovnal. I druhá třetina začala náporem domácích, ten byl však otupen chybou v rozehrávce - 1:2. A následně hosté netrefili prázdnou kasu... K tomu dostali možnost dostali možnost další přesilovky, Jičín však odehrál oslabení fantasticky. Tím se hráči KM automatik opět nastartovali, ale neuvěřitelné zákroky jabloneckého brankáře pomalu přiváděli hráče i fantastické publikum k šílenství. A na konci druhého dějství přišla florbalová spravedlnost. Nejprve unikátní bekhend přímo do šibenice kapitána!!! Michal Šrája Schreier ????, chvilku po něm vybojoval míček Martin Petrgál, poslal ho na jičínského snajpra číslo 1 Tomáše Valkouna a ten dělovkou vymetl druhou šibenici - 3:2. Jen velký naiva by čekal klidnou třetí část hry. Pakliže byl Jičín 40 minut nebezpečnější, v počtu střel a šancí až dominantní, závěrečná dvacetiminutovka byla vyrovnaná (jedna z příčin - úbytek fyzických sil domácích). Hostům se navíc povedl rychlý brejk a zakončení do prázdné - 3:3. 5 minut před koncem pak výborně zapracoval u mantinelu Tomaš Ouhrabka a vyslal do brejku 2 na 1 dvojku David Hanus a Richard Iltis. Prvně jmenovaný to vzal na sebe a vstřelil vítězný gól utkání! Nervózní závěr přinesl tyč Jablonce a bezzubou hru bez brankáře, domácí zaslouženě zvítězili. Moc děkujeme úžasným divákům, byli jste skvělí! A samozřejmě děkujeme všem pořadatelům. Poslední zápas sezóny sehrají muži opět na domácí palubovce, v sobotu 19.2., přijďte opět podpořit FBK Jičín!

Sestava: Petr Líbal, připraven Honza Kraus - Macek Jeřábek, Vojta Haken, Michal Schreier, Marek Hubaček - Tomáš Ouhrabka, David Hanuš, Richard Iltis, Tomáš Valkoun, Martin Petrgál, Tomáš Houška. Do hry nezasáhli po zranění Daniel Taneček a Adam Florian.